Skoči na glavno vsebino

<![CDATA[V petek, 22. septembra 2017, je na Osnovni šoli Cerkno v okviru Bevkovih dni potekala zaključna prireditev literarno-likovno-fotografskega natečaja Peter Klepec. Natečaj je v šolskem letu 2016/2017 organizirala Osnovna šola Cerkno v sodelovanju s Cerkljanskim muzejem in Foto klubom Cerkno. Prireditve sta se iz naše šole udeležila Vid Kavčič, čigar fotografija je bila nagrajena na natečaju, in mentorica Katarina Pavlakovič.

Ob deseti uri dopoldne se je prireditev pred podelitvijo nagrad pričela, vstati pa je bilo treba že prej, saj Cerkno ni tako blizu − šolski kombi je iz šolskega postajališča odpeljal že ob sedmi uri zjutraj. Program prireditve je bil zelo zanimiv; pevski zbor, ki so ga sestavljali otroci iz vrtca, je najprej zapel šolsko himno, nato pa še pesem o Petru Klepcu. Mislim, da smo vsi prisotni zelo uživali. Nato pa so učenci šole Petra Klepca še zaigrali predstava je bila res odlična. Po podelitvi smo nagrajenci in mentorji v šoli kosili, nato pa smo se odpravili na ogled Bevkove domačije v Zakojco. Sam ogled tudi (seveda) ni bil dolgočasen, temveč zelo zanimiv, potem pa smo se ustavili v bližnji gostilni, kjer nam je njihov učenec zaigral na harmoniko, poleg tega pa smo tudi nekaj spili nagrajenci sok, mentorji pa kavo. Malo pred četrto uro smo se vrnili pred Osnovno šolo Cerkno. Sledila je vožnja domov.

Vid Kavčič, 9. a

]]>

Dostopnost