<![CDATA[V petek, 5. oktobra, so imeli učenci od 1. do 9. razreda predavanje humanitarke Jane Dular, ki že 10 let živi in humanitarno deluje v vzhodni Afriki (Uganda, Tanzanija, Malavi). S predstavitvijo raznolikih poučnih slik, kratkih filmov in glasbe nam je doživeto in slikovito predstavila življenje v vzhodni Afriki – od vrveža življenja in bogastva v glavnih mestih, do življenja v vaseh, raznolikost narave, barvitost kultur in jezikov afriških skupnosti ter tegobe šolskega sistema. Sredi revne vasi je zgradila izobraževalni center, v katerem z malavijsko ekipo učiteljev vsakodnevno vodi različne izobraževalne delavnice za okoli 200 otrok. Predstavila nam je, na kakšen način poučuje s toliko otroki napolnjene majhne osnovnošolske razrede ter kakšne in komu so dostopne plačljive šole. Učenci so si ob koncu predavanja z velikim zanimanjem ogledali še različna afriška oblačila, predmete in nakit.

Spletna stran Društva ELA