Tudi zadnji dan v Tolminu nas je spremljalo lepo vreme. Zjutraj smo pospravili sobe in spakirali, po zajtrku pa smo začeli z dejavnostmi. Imeli smo orientacijski sprehod. Učenci so se razdelili v skupine po štiri in se s pomočjo navodil in zemljevida odpravili na teren, kjer so morali odgovoriti na vprašanja povezana s preteklim tednom in narediti predvideno pot. Na poti so imeli kontrolne točke, kjer so učitelji preverjali, če se držijo navodil, rešujejo naloge in sledijo zemljevidu. Ko so vsi uspešno prišli na cilj, so skupaj z učitelji preverili pravilne rešitve in izvedeli, koliko točk so dosegli.

Potem pa smo se še pobliže spoznali s kačama, ki ju imajo v domu (kraljevi piton in ameriški gož). Kdor je želel ju je lahko pobožal, najbolj pogumni, pa so ju dali tudi okoli vratu.

Po končanih dejavnostih je sledil pregled sob, nato pa smo se po kosilu odpravili proti domu, kamor smo srečno prispeli še pred predvideno uro.

 

]]>