V torek, 5. novembra 2019, je v šolsko knjižnico OŠ Loka prišla posebna gostja. Medse smo namreč povabili gospo Marijo Miketič, ki je imela posebno vlogo. Kot »babica« Marija (ima namreč na naši šoli res vnukinji v 1. in 5. razredu) je prvošolcem na čudovit način predstavila rusko ljudsko pravljico Medved išče pestunjo. Poleg pristnega pripovedovanja je babica Marija imela s sabo še cel kup plišastih medvedkov, volkca, srako, zajkljo, ki so pripomogli k še bolj slikoviti predstavi.

Na koncu so celo otroci odigrali in ponovili vsebino pravljice. Gospa Marija v vlogi babice se je na koncu »odrezala« tudi tako, da je otroke obdarila s priboljškom , Pom-bar medvedki, ki so jih otroci neizmerno hitro pospravili.

»Babici« Mariji Miketič smo se na koncu oddolžili s simboličnim darilcem. Hvaležni smo ji, da je sprejela sodelovanje pri našem knjižnično-informacijskem delu v knjižnici, v okviru projekta »Babica bere jesensko pravljico«.

Knjižničarki Maja in Urša