V okviru bralnega projekta »Babica bere jesensko pravljico«, smo v torek, 12. novembra 2019, v šolski knjižnici OŠ Loka zopet gostili babico, tokrat gospo Jernejo (tudi sicer babico drugošolca Maja), ki je vsem drugošolcem prebrala pravljico Veveričina skrivna shramba, irske pisateljice Christine Leeson.

Gospa Jerneja nas je v vlogi babice in bralke hkrati »popeljala« v pravljični svet gozdnih živali. Ob tem pa je vzporedno pripovedovala veliko slikovitih stvari, povezanih z živalskim svetom, kajti po poklicu je tudi veterinarka in tako so lahko otroci »iz prve roke« slišali marsikaj nenavadnega in zanimivega.

Ob koncu druženja smo z učenci » stkali obilo lepih misli«, ki so jih mladi poslušalci povedali babici Jerneji v zahvalo za njen čudovit nastop.

Knjižničarki Maja Špringer in Urša Prus