V petek, 12. 2. 2020, smo učenci generacije 2005 svoje devetletno šolanje zaključili s Corona valeto, ki smo jo morali izvesti po priporočilih NIJZ. Ob 17. uri smo se skupaj s starši in nekaterimi učitelji zbrali v telovadnici, kjer smo pripravili kulturni program in se poslovili od svojih prijateljev, sošolcev in učiteljev. Zaradi izrednih razmer je bila letošnja valeta nekoliko drugačna, saj je lahko bilo prisotnih samo 200 ljudi. Čeprav smo imeli samo dober teden čas, smo jo organizirali hitro in brez večjih nesporazumov. V programu smo lahko videli veliko petja, plesa, glasbe, recitiranje in tudi smeha ni manjkalo. Kot se spodobi, smo prebrali tudi zahvale za vse, ki so nam kakorkoli pomagali prehoditi  našo šolsko pot, ki je bila polna vzponov in tudi padcev. Seveda smo pohvale in nagrade prejeli tudi devetošolci, podelili sta jih ravnateljica in pomočnica. Na koncu smo se skupaj s starši odpravili pred telovadnico in tam spustili balone z lepimi mislimi. Sledila je tudi manjša pogostitev za starše.

Valeto so si lahko v živo ogledali tudi vsi bratje, sestre, dedki, babice in drugi, saj je bila predvajana v živo preko Teams-a.

Ob tej priložnosti bi se še enkrat radi zahvalili vsem, ki so nam pomagali pri izvedbi valete. HVALA!

Ana Majerle in Marina Vrtin, 9. c

Fotografije: Nejc Vrtin