Datum: 25. 11. 2021 ob 11.15

Prisotni so bili predstavniki oddelčnih skupnosti 2. in 3. razreda.

Dnevni red:

1. Predstavitev mentorja in predstavnikov oddelčnih skupnosti

2. Predstavitev šolske skupnosti

3. Predlogi in pobude

Ad. 1

Sestanek se je začel s predstavitvijo vodje šolske skupnosti in predstavnikov 2. in 3. razreda.

Ad. 2

Vodja šolske skupnosti je predstavnikom 2. in 3. razreda predstavil namen in delovanje šolske skupnosti OŠ Loka Črnomelj. Pojasnil je, da zaradi izrednih razmer sestanki potekajo ločeno, za 2. in 3. razred na Stratusu, za ostale pa na matični šoli.

Ad. 3

Vodja šolske skupnosti je učence pozval, da predstavijo svoje pobude, predloge in opazke, ki jih imajo glede šolanja na Stratusu.

Učenci so izrazili željo, da bi bila knjižnica na Stratusu več časa odprta, ter da se prinese več debelejših knjig za boljše bralce.

Opozorili so na težave, ki jih majo v garderobi, saj se pogosto zgodi, da kdo skrije copate ali bunde drugim učencem.

Predstavniki 3. b razreda so opozorili, da so se nekateri učenci v razredu že večkrat dogovorili, da bodo pretepli drugega učenca.

Učencem tudi ni všeč, da se na postajališču pred OŠ Loka Črnomelj zadržujejo učenci višjih razredov, ki so že končali s poukom in ne čakajo avtobusa.

Sestanek smo zaključili ob 11.40

Mentor: Tomaž Grdešič                                                                Predsednica ŠS: Anja Tomanič