V petek, 13. maja 2022, smo na OŠ Loka gostili mladinskega pisatelja in striparja Žigo X. Gombača.

Prireditev je potekala v predavalnici šole. Gombač je dvainštirideset mladih bralcev (od 6. do 9. razreda) »popeljal« po poti nastanka knjige oziroma stripa in ob svojih izkušnjah skušal približati njegovo ustvarjanje, ki je bilo polno zanimivih dogodivščin.

Mladi »značkarji« so ga z zanimanjem poslušali in ga na koncu »zasuli« z različnimi vprašanji.

Sledila je podelitev priznanj in skupinsko fotografiranje z devetimi »zlatimi bralci«.

Prireditev sta odlično povezovali šestošolki Živa Vrlinič in Ema Kozan. Za popestritev programa pa je mojstrsko s svojo harmoniko poskrbel šestošolec Matic Dražumerič.

Učenci novinarskega krožka: Neja Žabčič Grabrijan, Anja Tomanič (ki je ves čas tudi vestno fotografirala) in Lev Kavčič so ob koncu nastopa intervjuvali gosta v šolski knjižnici – za šolsko glasilo Zeleni Jurij.

Žiga X. Gombač je bil zelo vesel, da je lahko med mladimi »knjižnimi molji« nastopil »v živo«. Vsem učencem pa je dal nasvet, naj kdaj pa kdaj le vzamejo kašno dobro knjigo v roke in jo preberejo, ne samo takrat, ko »tekmujejo za Bralno značko«.

Knjižničarji OŠ Loka Črnomelj