Na mednarodni dan otroških telefonov, ki ga obeležujemo 17. 5., se je pričela vseslovenska akcija z naslovom »Tom potuje, otroke obiskuje«.

V akciji sodeluje tudi naša šola, ki od 27. 9. do 4. 10. 2022 gosti TOM nahrbtnik.

TOM nahrbtnik simbolično potuje po Sloveniji in obiskuje osnovne šole. V njem je gradivo za predstavitev in pogovor z učenci od 4. do 9. razreda, ki se bodo v okviru razrednih ur seznanili z delom TOM telefona in pomenom pogovora.

Z akcijo želijo vsem otrokom in mladostnikom sporočiti, da nobena težava ni prevelika ali premajhna za pogovor. TOM nahrbtnik opominja, da lahko anonimno in brezplačno pokličete TOM vsakič, ko imate vprašanje ali potrebujejo pogovor.

Zaključek akcije je 20. 11. 2022 na rojstni dan TOM telefona.

Na spodnji povezavi si lahko ogledate video nagovor predsednika Nacionalne mreže TOM telefon, dr. Alberta Mrgoleta.

Nagovor predsednika nacionalne mreže TOM telefon