Skoči na glavno vsebino

Iz torka, 25. 4. 2023, na sredo, 26. 4. 2023, smo na OŠ Loka Črnomelj izvedli mednarodni projekt, Noč knjige. Ob Noči knjige beremo, ustvarjamo, se družimo in zabavamo ob knjigah. Naša projekt se je začel novembra 2022, ko so učenci knjižničarskega krožka dobili v dar knjigo Pojdi z mano avtorja Dušana Čatra. Učenci so morali knjigo prebrati, saj se je naša noč v celoti vrtela okrog njene vsebine. Ker pa se v knjigi Manc, eden od glavnih likov, v spominih vrača v čase, ko je preživljal počitnice in vikende pri dedku, smo zato na pogovor o knjigi povabili tudi babice. Med odmori nam je Nik Šterk zaigral na ukulele, naše kuharice so poskrbele, da nismo bili lačni, učiteljica Špela Vraničar je pomagala pri likovnih dejavnostih projekta, za resnično lep večer oz. Noč knjige, pa je poskrbelo 11 učencev, ki so se resnično zlili z vsebino knjige in jo podoživljali, kot da bi bili v tej srhljivi dogodivščini z našimi glavnimi junaki tudi sami. Ogledali smo si tudi film, posnet po knjigi. Okrog 23. ure je sledilo spanje, dokler nas niso ob 6.00 zjutraj pričakali hišniki z zajtrkom. 

Mentorica Urša Prus

Dostopnost