Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 8. maja, smo se z učenci sedmih razredov zjutraj odpravili v smeri Kanižarice. Prvi postanek je bil pri sončni elektrarni, kjer nam je učitelj Peter na kratko predstavil značilnosti uporabe obnovljivih virov energije. Pogovorili smo se tudi o trajnostnem razvoju. Pot smo nadaljevali po gozdu do Turistične domačije Zupančič. Nadalje je delo potekalo v treh skupinah. Prva skupina je spoznavala bioindikatorje, druga skupina se je seznanila s pomenom ohranjanja čistega okolja ter si ogledali razstavo o naravnem bivališču črne človeške ribice, tretja skupina pa je s pomočjo indikatorjev primerjala pH vrednosti pitne vode, destilirane vode in izvirske vode potoka Jelševnik. Po končanih delavnicah smo se peš odpravili proti šoli.

Učitelji naravoslovnega aktiva

Dostopnost