Skoči na glavno vsebino

V petek, 15. 9. 2023, ob 17. uri se je v Črnomlju začel že 11. slovenski festival kamišibaja, ki ga drugo leto zapored gosti mesto Črnomelj. Petkov popoldan je bil v prostorih Knjižnice Črnomelj namenjen otrokom, saj so organizatorji festivala organizirali delavnico prav za njih z naslovom »Kamišibaj za vsak žep«. Po uvodnem nagovoru s strani KUD Zlate skledice, so nastopili otroci in odrasli iz predhodnih delavnic, ki se s to obliko umetnosti že ukvarjajo in so s svojimi kratkimi, a navihanimi zgodbami, navdušili ostale mlade udeležence delavnice. Svoje delo so prikazale učenke OŠ Loka Tisa Mikložič, Sara Ferkula, Lea Cvitkovič, Tina Črnič, Tia Mlečnik in Samantha Jakobčič. Spomladi so zbolele in niso nastopile na občinskem festivalu. Sprejele so povabilo in z mentorjem Darkom Kočevarjem nastopile v otvoritvenem delu nacionalnega festivala kamišibaja pri nas. Otrokom so pomagale ustvarjati na delavnici. Vsak izmed udeležencev je zatem ustvaril svojo mini papirnato zgodbo, ki jo je vstavil v svoj mini (žepni) papirnati butaj.

Foto Lana Mikložič (bivša učenka naše šole, ki obiskuje 2. letnik srednje oblikovalne šole v Ljubljani – smer fotografija)

Dostopnost