Skoči na glavno vsebino

Tretji četrtek v januarju smo »vitezi« OŠ Loka brali ljudske pravljice oskrbovancem Doma starejših občanov Črnomelj. Tam smo slišali, da bo imela Marija Kapš v četrtek, 25. januarja 2024, stoti rojstni dan. Že na poti nazaj v šolo sva sklenili, da jo za rojstni dan obiščeva. Sami sva izdelali voščilnici. Tako smo se danes z mentorico Sonjo Malnarič odpeljale voščit gospe Mariji. Presenečenja je bila zelo vesela. Pomagali sva tudi okrasiti sobo. Prišlo je tudi nekaj njenih sorodnikov; skupaj smo pokramljali in se pohecali, vmes pa tudi slikali z gospo Marijo Kapš. Prvič sva voščili osebi ob stotem rojstnem dnevu. Izkušnja se nama je vtisnila v spomin in upava, da bova lahko to še kdaj ponovili.

                                                                               Lara Pezdirc, 7. c, in Neja Veselič, 9. c

Dostopnost