Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 16. 5. 2024, je v novomeški dvorani Marof potekalo področno oziroma regionalno tekmovanje JV regije v košarki 3×3 za osnovne šole. OŠ Loka je tekmovala z ekipama deklic in dečkov. Na žalost se tekme niso izšle po naših željah; dečki so končali tekmovanje že po skupinskem delu, ko so nekoliko prehitro zapravili udobno prednost in na koncu izgubili za točko, ki se je posledično izkazala za usodno (12:13). Deklice so tekmovale še v izločilnih bojih, a izgubile proti OŠ Grm z izidom 4:7. Čeprav smo tako končali na zadnjih mestih, ne gre učencem in učenkam ničesar pretirano očitati – prihodnjič bomo bolje pripravljeni.

Prvak JV regije pri dečkih je OŠ Drska, pri deklicah pa OŠ Škofljica. Pohvaliti je potrebno našo sosedsko šolo, saj so se z osvojenim tretjim mestom učenci OŠ Mirana Jarca uvrstili v finale državnega prvenstva – srečno!

Našo šolo so zastopali: Tisa Bat, Zala Grdešič, Saša Grm, Katja Adlešič in Iva Kapele pri deklicah; pri dečkih so tekmovali Antonijo Aščić, Maj Adlešič, Anže Klobučar in Leo Vardić.

Izidi tekem naših ekip:

Skupina G (dečki):

OŠ BRŠLJIN : OŠ LOKA ČRNOMELJ 11:6

OŠ BRŠLJIN : OŠ RAKA 1 7:10

OŠ BRŠLJIN : OŠ TREBNJE 12:11

OŠ LOKA ČRNOMELJ : OŠ RAKA 1 12:13

OŠ LOKA ČRNOMELJ : OŠ TREBNJE 7:11

OŠ RAKA 1 : OŠ TREBNJE 7:13

Lestvica skupine G: 

1. OŠ TREBNJE 

2. OŠ RAKA 1 

3. OŠ BRŠLJIN

4. OŠ LOKA ČRNOMELJ

Skupina A (deklice): 

OŠ LOKA ČRNOMELJ : OŠ BRŠLJIN 3:12

OŠ LOKA ČRNOMELJ : OŠ ŠKOFLJICA 1:6

OŠ BRŠLJIN : OŠ ŠKOFLJICA 6:11

Lestvica skupine A: 

1. OŠ ŠKOFLJICA

2. OŠ BRŠLJIN

3. OŠ LOKA ČRNOMELJ

IZLOČILNI BOJI – UČENKE:

Repasaž:

OŠ M. JARCA ČRNOMELJ : OŠ ŠMIHEL 7:9

OŠ LOKA ČRNOMELJ : OŠ GRM 4:7

David Štefanič, mentor krožka košarke.

Dostopnost