32. državno tekmovanje iz LOGIKE   Recently updated !

V soboto, 21. oktobra 2017 je na naši šoli potekalo 32. državno tekmovanje iz logike. Udeležilo se da je 86 tekmovalcev iz Bele krajine in Dolenjske, prav tako je prišlo 22 njihovih mentorjev. Iz naše šole so se državnega tekmovanja udeležili 3 učenci: Vid Kavčič (9. a), Neža Barič (8. a) in Gal Stopar ( […]


Odlični rezultati naših učencev na SVETOVNEM PREVENSTVU V HIP-HOPu   Recently updated !

Učenci naše šole (Živa Barič, Lana Bukovec, Brin Jugovič, Manca Kapele, Žan Majerle in Nuša Vukčevič), so se v tem tednu s Plesnim Studiom NM na Danskem udeležili svetovnega prvenstva v hip-hopu, kjer so doegli odlične rezultate. Njihov trener je Simon Cerjak. V kategoriji hip-hop mala skupina otroci so se med 28 skupinami uvrstili v […]


Odprtje razstave 36. ex tempore v KC Semič   Recently updated !

V četrtek, 29. 9. 2017 je bila v KC Semič odprta  likovna razstava 36. slikarskega extempore.  Na razstavi razstavljajo svoja dela tudi učenci   Gal Stopar (7. a), Teja Butala (8. a), Neli Dražumerič (8. a), Urška Jurajevčič (9. b) in Ema Lozar (9. a). Ustvarjali so pod mentorstvom Špele Fabjan. V kulturnem programu  Glasbene šole […]


Nastop deklet s Twirlingom   Recently updated !

Naši učenci se redno udeležujejo različnih prireditev v lokalni skupnosti in izven nje. Tako so 12.10.2017 naša dekleta (Nuša Jankovič, Maja Grabrijan in Laura Grabrijan) nastopile s Twirlingom pred KC Semič na prireditvi JAZ IN OČKA TEČEVA, ki je potekala v sklopu  EVROPSKEGA TEDNA ŠPORTA.  Twirling je v Sloveniji uveljavljen šele sedemnajst let. Twirling je […]


AKCIJA DROBTINICA ZAKLJUČENA

Rdeči križ Slovenije OZ Črnomelj je skupaj z belokranjskimi šolami ob svetovnem dnevu hrane organiziral dobrodelno akcijo »Drobtinica«, s katero želi pomagati socialno ogroženim družinam. Zbirali smo trajno mleko. Na OŠ LOKA in podružnici Adlešiči smo zbrali 156 litrov mleka. S tem smo tudi mi pripomogli kanček k pomoči socialno ogroženim družinam.  


Šolsko tekmovanje iz razvedrilne matematike   Recently updated !

Šolsko tekmovanje iz razvedrilne matematike je potekalo v četrtek, 5. 10. 2017. Udeležilo se ga je 20 učencev od 6. do 9. razreda in kar 14 učencev je prejelo bronasto priznanje. Na državno tekmovanje se je uvrstilo 5 učencev. 6. razred # Tekmovalec Razred Mentor Točke Priznanje Državno 1 Živa Barič 6.a Katarina Pavlakovič 143 […]


ZBIRANJE TRAJNEGA MLEKA   Recently updated !

Spoštovani učenci, starši in zaposleni. Z veseljem vas obveščam, da smo danes na  matični šoli zbrali 58 litrov trajnega mleka. Akcija poteka še jutri. Torej vsi, ki ste danes pozabili in lahko prispevate liter trajnega mleka, ste vabljeni, da ga prinesete jutri. Mleko se bo zbiralo v avli šole ob prihodu učencev v šolo med 7.30 […]


Delovna akcija na PŠ Adlešiči   Recently updated !

V torek, 10. 10. 2017, je na PŠ Adlešiči potekala jesenska delovna akcija čiščenja okolice šole. Starši, otroci in delavci šole smo pometli okolico, uredili jesensko dekoracijo pred vhodom, prekopali vrt, okrog mizic postavili nove robnike in navozili pesek pod klopce. Na koncu je tudi zadišalo po počenem kostanju. Skupaj smo preživeli lepo delovno popoldne. […]


Atletski mnogoboj   Recently updated !

Na OŠ Loka Črnomelj smo v četrtek, 12. 10. 2017, uspešno izvedli športni dan – atletski mnogoboj za učence od 6. do 9. razreda. Pomerili smo se na ŠRC Loka, kjer so vsi učenci in učitelji naše šole ustvarjali pravo tekmovalno vzdušje ob športnem navijanju za vse nastopajoče. Tekmovanje je potekalo za vse učence v […]


Naravoslovni dan osmošolcev   Recently updated !

V četrtek, 5. oktobra 2017, smo imeli osmošolci naravoslovni dan. Z avtobusom smo se odpeljali do Pustega Gradca. Tu so nam Klepčevi predstavili Krajinski park Lahinja. Seznanili so nas s pomenom ohranjanja dediščine, nam predstavili mlin in žago na reki Lahinji. Ogledali smo si tudi cerkvico, ki stoji nad okljukom reke. Nato smo se peš […]