Zapisnik 3. sestanka predstavnikov oddelčnih skupnosti šolskega parlamenta

Zapisnik 3. sestanka šolskega parlamenta, ki je bil 18. 1. 2017, ob 7.30 v predavalnici OŠ Loka   Dnevni red: pregled sklepov 2. sestanka priprava na občinski parlament razno Prisotnih je bilo 27 učencev (po eden ali dva učenca iz oddelčnih skupnosti), odsotni so bili predstavniki iz 8. a, 8. b in 9. c. Lista […]


Obvestilo o subvenciji kosil v OŠ

Spoštovani starši,   obveščamo vas, da je sprejet Zakon o spremembi in dopolnitvi zakona o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev (Ur. l., št. 88/16), ki širi krog upravičencev do brezplačnega kosila.   Do subvencije v višini cene kosila bodo od 1. februarja 2017 upravičeni učenci, ki se redno šolajo, so prijavljeni na kosilo in pri […]


Šola v naravi 7. razred, Tolmin (5. dan)   Recently updated !

Že včeraj zvečer je začel padati sneg. Ponoči pa se je sneg spremenil v dež, ki ni ponehal še celo dopoldne. Zato smo se odločili, da namesto napovedanega orientacijskega pohoda raje ostanemo v domu. Najprej smo si ogledali dokumentarni film o soški postrvi, nato pa smo se razdelili v dve skupini. Ena se je pobližje […]


Šola v naravi 7. razred, Tolmin (4. dan)   Recently updated !

Četrti dan v Tolminu sicer ni bilo takšnega lepega vremena kot dan prej, a smo se vseeno polni energije podali v nov dan. Tudi tokrat smo kot že dva dneva poprej imeli dopoldan in popoldan program razdeljen v tri skupine. Tokrat se je dopoldne 7. a odpravil na ogled tolminskih korit, 7. b je ostal […]


Delo z nadarjenimi učenci pri matematiki na naši šoli   Recently updated !

Na šoli učencem, ki kažejo nadarjenost za matematiko, prilagodimo oblike in metode dela, vključimo jih k dodatnemu pouku, interesnim dejavnostim, svetujemo jim udeležbo na pripravah na tekmovanja. Ti učenci delajo tudi raziskovalne in seminarske naloge. Učence 8. in 9. razreda, ki izkazujejo izrazito nadarjenost pri matematiki tudi z dosežki na državnih tekmovanjih, vključimo v program […]


Šolsko tekmovanje v športnem plezanju   Recently updated !

V soboto, 7. 1. 2017, je v športni dvorani SŠ Črnomelj potekalo šolsko tekmovanje v športnem plezanju, ki ga je organizirala SŠ Črnomelj v sodelovanju s člani Športnoplezalnega odseka PD Črnomelj. Tekmovanja so se udeležili dijaki SŠ Črnomelj in učenci iz OŠ Loka, Mirana Jarca, Podzemelj, Stari trg, Dragatuš, Metlika in Vinica. Tekmovalci so se […]


Šola v naravi 7. razred, Tolmin (3. dan)   Recently updated !

Za nami je že tretji dan v Tolminu. Kljub mrazu smo veliko časa preživeli na prostem, saj je bil zunaj lep sončen dan. Dopoldanski in popoldanski del dejavnosti je bil podoben včerajšnjemu, le da smo po razredih zamenjali delavnice. Tokrat se je 7. b odpravil na pohod na Kozlov rob, 7. c na Tolminska korita, […]


Moja najljubša knjiga meseca januarja 2017   Recently updated !

Med počitnicami sem prebral knjigo pisateljice Christine Nostlinger Ognjeno rdeča Friderika. To je knjiga o punci, ki ima ognjeno rdeče lase in se v šoli iz nje norčujejo. Ampak nje to nič ne skrbi, počne pa nenavadne stvari. Knjigo morate prebrati, če vas zanima, kaj počne. Vam povem, da je »huda«. Vik Rozman, 5. c


Šola v naravi 7. razred, Tolmin (2. dan)   Recently updated !

Po jutranjem bujenju smo imeli kratek sestanek, na katerem smo dobili navodila za današnji dan. Sledil je zajtrk, nato pa delo po skupinah.