Košarka – mlajše deklice

V sredo, 10. 2. 2016, se je v športni dvorani SŠ Črnomelj odvijalo občinsko prvenstvo v košarki za mlajše deklice. Tekmovali sta ekipi OŠ Loke Črnomelj in OŠ Mirana Jarca. Na koncu so z prepričljivim vodstvom skozi celo tekmo zmagale košarkarice OŠ Loke Črnomelj z rezultatom 66:30.

DSCN3405a

DSC_1586

Pustni ples   Recently updated !

Danes, 6. 2. 2016, je na OŠ Loka potekal pustni ples. Izbrali smo še najboljše maske in imeli karaoke. Če smo se imeli fajn, presodite iz spodnjih fotografij.


DSC08191

Kulturni dan Kamišibaj- 4. razred

V torek, 2. 2. 2016 smo se učenci 4. a, 4. b in 4. c odpravili v Knjižnico Črnomelj. Polni pričakovanj smo se posedli v novih prostorih knjižnice. Prisluhnili smo pripovedovalcem kamišibaj pesmi in zgodb: Jožici, Bredi ter Darku. Nato sta nam knjižničarka Breda in učitelj Darko podala napotke za izdelavo kamišibaja.


Priprave na pust – 3. a   Recently updated !

Učenci 3. a razreda smo se pri likovni umetnosti pripravljali na prihajajoče praznike. Najprej smo na temo kulturnega praznika narisali črtno risbo, simetrijo na natisnjen obraz Franceta Prešerna. Risali smo z ogljem. Za sobotni pustni ples pa smo si izdelali klobuke in brke. Pri delu smo se zelo zabavali. Učenci 3. a razreda in razredničarka […]

20160203_114642

20160122_121340

Tehnični dan 1. razred

V mesecu januarju  smo z učenci 1. razredov izvedli tehniški dan RAČUNALNIK. V računalniški učilnici je  učiteljica Katarina Pavlakovič učence na njim dostopen način poučila na kakšen način deluje računalnik. Pri praktičnem delu pa so risali v programu Slikar. Uspele slike smo natisnili in jih razstavili v učilnicah, kjer smo nadaljevali z delom. Utrinke izvedenega […]


OBVESTILO   Recently updated !

Obveščamo vas, da bomo v soboto, 6. februarja 2016, imeli pouk na OŠ Loka Črnomelj. Nadomestili bomo odpadel dan pouka (23. 10. 2015), ko smo zaradi varnosti odpovedali pouk. Takrat smo prekrivali streho na jedilnici šole. Podružnici ne nadomeščata pouka.   V soboto, 6. 2. 2016 bodo organizirani prihodi tako kot vse običajne dneve. Izjema […]


Knjižnica 16 2-017

Obisk knjižnice Črnomelj   Recently updated !

V torek so učenci 5. razredov iz OŠ Loka preživeli kulturno dopoldne v knjižnici. Skupaj smo odkrivali kamišibaj gledališče – malo papirnato gledališče, ki ima svoje korenine v japonski umetnosti.


Tehniški dan na srednji šoli Črnomelj

V četrtek, 21. 1. 2016, smo z 9. razredi izvedli tehniški dan na temo Spoznajmo srednjo šolo Črnomelj. Ob 8.20 uri smo kar s copati zakorakali v sosednjo šolo, kjer nas je pričakala ravnateljica šole Elizabeta Prus ter dijaki. Po prejeti dobrodošlici smo se v skupinah odpravili v različne delavnice.

DSCN2794

Moja najljubša knjiga meseca januarja 2016

… je Košarkar naj bo. Napisal jo je pisatelj Primož Suhodolčan. Pripoveduje o fantu, ki ga kličejo Ranta. Tako ga kličejo zato, ker je suh in zelo velik. Ranto ni zanimalo nič, še najmanj pa šola. Postane pa odličen košarkar. Pisatelj opisuje na smešen način junakove pustolovščine, zato mi je bila knjiga všeč.   Anja […]