Državno tekmovanje iz angleškega jezika za 8. razred   Recently updated !

23. 11. 2015 je na OŠ Toneta Pavčka v Mirni Peči potekalo državno tekmovanje iz znanja angleškega jezika za 8. razred. Udeležila se ga je tudi učenka naše šola, Lara Žohar.   Osvojila je solidnih 64 točk oziroma 71 odstotkov vseh točk. Za uvrstitev na državni nivo ji iskremo čestitamo!

partner-iatefl-slovenia

tanja-smrekar-odsev_zivljenja

Bistvo očem skrito, srcu odkrito   Recently updated !

Tudi letos so se učenci naše šole udeležili osnovnošolskega fotografskega natečaja “Bistvo očem skrito, srcu odkrito”, ki ga organizira Društvo SVIT v sodelovanju s Fotografsko zvezo Slovenije. V sklopu fotografskega krožka se je devet učencev odločilo za sodelovanje na natečaju in kar 8 fotografij je bilo sprejetih na zaključno razstavo. Sodelovali so učenci iz 9. […]


children-reading

Moja najljubša knjiga meseca decembra 2015…

Moja najljubša knjiga so Pohorske pravljice. V knjigi najdemo veliko zanimivih pravljic. Zbral jih je Jože Tomažič. Pravljice so zabavne, srhljive, zanimive, lovske, žalostne. Zelo zanimiva je Hudiček v steklenici. Govori o vražičku, ki je moral prinesti dušo v pekel. Delal je kot hlapec, a zvita kočarka ga je zaprla v steklenico. Rešil ga je […]


Tekmovanje Bober

Na naši šoli je od 9. do 13. novembra 2015 potekalo šolsko tekmovanje Bober. Namenjeno je učencem, ki jih zanimajo različne teme s področja računalništva in informatike. Tekmovanja se je udeležilo 31 učencev od 7. do 9. razreda, ki so se preizkusili v kategoriji Mladi bober in 15 učencev iz 5. razreda, ki so tekmovali […]

logo_bober1-e1446635709494

recycle

Zbiranje odpadnega papirja   Recently updated !

Spoštovani! Če imate morda kaj starega/odpadnega papirja, vas naprošamo, da ga pripeljete v času pouka do četrtka, 3. 12. 2015. Papir lahko pustite pri dežurnem učencu. Vkolikor pa papirja ne morete pripeljati, naj vaš otrok obvesti razrednike 9. razredov (Alenka Mravinec, Darinka Krušič, David Štefanič), da poskušamo najti rešitev. Papir bomo zbirali tudi v torek, […]


Vem, da ne vem – Finančna šola za odrasle

Spoštovani starši, v sodelovanju z Akademijo Vezovišek, vas vabimo na brezplačno izobraževalno delavnico na temo finančne pismenosti in upravljanja z osebnimi financami, ki se bo odvijala v predavalnici naše šole, dne 1. 12. 2015 ob 16.uri. Po predavanju bo redna mesečna govorilna ura. Delavnica bo potekala v sklopu projekta ¨VEM, DA NE VEM – Finančna […]


Državno tekmovanje – Matemček   Recently updated !

V soboto, 21. 11. 2015, je na Osnovni šoli Center Novo mesto potekalo državno tekmovanje iz prostorske predstavljivosti Matemček. Udeležilo se ga je 15 učencev od 1. do 5. razreda.


Občinsko prvenstvo v nogometu za starejše dečke   Recently updated !

24. 11. 2015 je v dvorani SŠ Črnomelj potekalo občinsko prvenstvo v nogometu za starejše dečke. Nastopale so ekipe OŠ Loka Črnomelj, OŠ Vinica, OŠ Mirana Jarca in OŠ Semič. Zmagala je ekipa OŠ Loka Črnomelj.

DSCN3225

Zjutraj pogled proti Kleku

Planinska šola na Mirni gori   Recently updated !

V četrtek, 12. 11. 2015, smo se učenci 6. a razreda povzpeli na Mirno goro v okviru planinske šole.