Športni dan

Obveščamo vas, da bo v ponedeljek, 30. 5. 2016, na svetovni dan športa, športni dan za vse učence naše šole, razen za učence 3. in 5. razredov.


Državno tekmovanje – MATEMČEK   Recently updated !

V soboto, 21. 5. 2016, je na naši šoli potekalo državno tekmovanje iz logike Logična pošast. Udeležilo se ga je 13 naših učencev od 1. do 5. razreda. Učenci so bili na tekmovanju zelo uspešni, saj smo dobili kar 2 zlati in 11 srebrnih državnih priznanj. Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo.

DSC_0680

20160516_162502

Šola v naravi – drugi razred

V ponedeljek, 16. 5. 2016, smo se učenci in učiteljice drugih razredov odpravili v Črmošnjice. V domu Lipa smo izvedli šolo v naravi.


Pojem, plešem

Vljudno vas vabimo na letno predstavitev pevcev, plesalcev in folklornikov OŠ LOKA Črnomelj, ki bo v torek, 31. maja 2016, ob 16. uri v jedilnici šole Loka. Po prireditvi bo zadnja govorilna ura v letošnjem šolskem letu.


Zbiranje odpadnega papirja   Recently updated !

Majska akcija zbiranja je bila zelo uspešna. Papirja je bilo toliko, da ga je bilo potrebno odpeljati dvakrat. Skupaj smo tako zbrali 6,8 tone papirja! Vsem, ki ste pomagali pri zbiranju, se iskreno zahvaljujemo, saj bodo tako stroški naše valete še nekoliko nižji.   Devetošolci


Lutke   Recently updated !

Lutkovni krožek deluje na naši šoli že vrsto let. Učenci izdelujejo lutke, se učijo rokovati z njimi in nastopati. Pripravili smo že kar nekaj predstav. V letošnjem šolskem letu krožek obiskujejo učenci 2. razreda. Nekateri vztrajajo že drugo leto zapored. Vaje so obiskovali tudi večkrat na teden v popoldanskem času. Trud je bil poplačan, saj […]

IMG_1791

IMG_9493

Natečaj ”Portreti drugačnosti”

V šolskem letu 2015/16 je v okviru Tedna možganov SINAPSE, slovenskega društva za nevroznanost, potekal natečaj z naslovom Portreti drugačnosti. Pri likovno-oblikovalnem krožku smo ustvarjali na osnovi zgodbe. Za uspešno sodelovanje smo prejeli priznanja. Mentorica: Tadeja Kuzma


Natečaj ”Naravne in druge nesreče- delujmo preventivno”

V torek, 3. 5. 2016, je v OŠ Žužemberk potekala svečana zaključna prireditev regijskega natečaja za najboljša likovna in literarna dela v šolskem letu 2015/16 na temo ”Naravne in druge nesreče- delujmo preventivno”. Priznanje in praktične nagrade za svoje delo na likovnem področju je prijel učenec Tadej Klevišar. Mentorica: Tadeja Kuzma

IMG_9492

Slikarski

Moja najljubša knjiga meseca maja 2016 je…

Moja najljubša knjiga meseca maja 2016 je knjiga z naslovom Slikarski projekti. Iz nje sem se naučila veliko novih slikarskih veščin, ki jih prej nisem znala. Naredila sem tudi nekaj slikarskih izdelkov. Predlagam, da pohitite v našo knjižnico in si to knjigo izposodite, če vas to zanima. Morda jo boste dobili.   Nuša Hrelić, 3. […]