<![CDATA[V ponedeljek, 14. 5. 2018, je bilo v novomeški dvorani Marof izvedeno prvo tekmovanje v košarki 3×3 za dečke in deklice. Udeležilo se ga je 11 ekip dečkov in 5 ekip deklic. Vsaka šola je lahko prijavila največ dve ekipi v posamični kategoriji. V obeh kategorijah je nastopila tudi OŠ Loka.Deklice so igrale po sistemu vsaka-proti-vsaki (4 tekme), dečki so bili pa razvrščeni v tri skupine (dve skupini po 4 ekipe, ena po tri), tudi oni so igrali proti vsem ekipam znotraj skupine. Deklice so dosegle eno zmago in zasedle 4. mesto, medtem ko dečkom zmage žal ni uspelo doseči.

Našo šolo so zastopali Jernej Rom, Nejc Šolar, Rok Jerman in Gašper Pelko pri dečkih in Nika Vidmar, Špela Šterk, Helnaida Džehverović ter Pia Šterk pri deklicah.

mentor krožka košarke, David Štefanič