Dogajanje na MKKMČ 2018

11. mednarodna kiparska kolonija mladih Črnomelj je potekala 19. in 20. februarja 2018!

V času Mednarodne kiparske kolonije mladih Črnomelj, ki jo organizira Zavod za izobraževanje in kulturo Črnomelj skupaj z Osnovno šolo Loka Črnomelj, se naši učenci preizkusijo v različnih dejavnostih.

V računalniški učilnici postavimo multimedijski prostor, v katerem poteka organizacija njihovega dela. Učenci načrtujejo, sestavljajo vprašalnike, izvajajo intervjuje, delajo avdio posnetke, učijo se uporabljati različne računalniške programe, fotografirajo in fotografije obdelujejo z računalnikom, snemajo video posnetke in jih montirajo, naučijo se objavljati prispevke na spletu. Učence vseskozi spremljajo šolski mentorji.

Projekt Mednarodna kiparska kolonija mladih Črnomelj tako na naši šoli poteka v širšem obsegu in s tem učencem nudi dodatne dejavnosti in izkušnje poleg rednega šolskega dela.

Skupna zmagovalka kiparske kolonije

Letošnja skupna zmagovalka MKKMČ 2018 je ANA PERUŠEK iz OŠ dr. Ivana Prijatelja Sodražica. Strokovno komisijo je prepričal njen izdelek, ki je nastal v delavnici Montažna plastika.

Ana Perušek

Zmagovalci po ostalih delavnicah

Lucija Sedlar

Lucija Sedlar, OŠ Loka Črnomelj