Skoči na glavno vsebino

<![CDATA[V ponedeljek, 19. marca 2018, je v večnamenskem prostoru Knjižnice Črnomelj belokranjska pisateljica Vesta Vanell predstavila pravljični roman za otroke in odrasle z naslovom Nikodema. Knjiga pripoveduje zgodbo o deklici, ki živi skupaj z babico Neli globoko v belokranjskih gozdovih, in o dečku Domnu, ki deklico in babico čisto po naključju spozna. Obe sta malce posebni in zase pravita, da sta pravi coprneli, ki znata marsikaj začarati.

Po nadvse simpatičnem uvodu, ki ga je pisateljica posvetila začetni predstavitvi vsebine, sta ji v nadaljevanju s svojima instrumentoma in venčkom belokranjskih pesmi pomagala program popestriti učenca glasbene šole Črnomelj, Žiga Majerle in Leon Pavlinič . Njihov mentor je bil glasbeni pedagog Tone Kralj. Odlomke iz knjige pa so izvrstno interpretirali naši šestošolci Zara Kavčič, Nejc Brodarič in Brin Jugovič. Njihova mentorica je bila učiteljica Sonja Jerman.

Po predstavitvi je pisateljica vse prisotne povabila na prigrizek in topel čaj ter sok.

S prijetnimi občutki smo vsi skupaj končali dolg, še vedno zimski, večer.

 

Maja Špringer, knjižničarka

]]>

Dostopnost