V soboto, 22. junija 2019, sta četrtošolka Iva Kapele in sedmošolka Zara Kavčič nastopili na prireditvi ob stoti obletnici Čebelarskega društva Črnomelj. Prireditev je potekala v kulturnem domu v Črnomlju.

Vse navzoče sta na začetku pozdravila črnomaljski župan Andrej Kavšek ter predsednik čebelarske zveze Slovenije, Boštjan Noč.

Zara in Iva sta vsaka s svojo interpretacijo lepo deklamirali pesmi Premica in Župančičevo Ciciban in čebela. Njihova mentorica je bila knjižničarka Urša Prus.

Poleg njiju so nastopili še varovanci VDC Črnomelj in moška vokalna zasedba Duma, oboji s pevskimi točkami. Program je povezoval Jaka Birkelbach.

Ob koncu je predsednik Čebelarskega društva Črnomelj podelil priznanja zaslužnim članom čebelarske zveze in se zahvalil vsem za sodelovanje in nastop na prireditvi.

Maja Špringer, knjižničarka