V četrtek, 8. 10. 2020, smo ustvarjali za 39. slikarski ekstempore mladih likovnikov Bele krajine, ki se ga prejšnji teden nismo mogli udeležiti. Letošnji organizator je bila, poleg DPM Črnomelj, Osnovna šola Mirana Jarca Črnomelj, zato je bila osrednja tema ustvarjanja pesnik in pisatelj Miran Jarc ter vse povezano z njim. Letos namreč obeležujemo 120-letnico njegovega rojstva.

Našo šolo so zastopale Špela Imširović (7. b) , Nika Franko in Maša Hutar (8. b). V sončnem dopoldanu so slikale pred knjižnico, kjer so njihovo delo lahko opazovali tudi sošolci, kar je bila lepa popestritev tedna umetnosti, ki trenutno poteka po šolah. Nastala sta kreativna portreta Mirana Jarca in slikovita ilustracija njegove pesmi. Slike bodo na ogled na vseh belokranjskih osnovnih šolah.
Mentorica Špela Vraničar