Knjižničarji OŠ Loka Črnomelj smo prvošolcem v PH Stratus namenili prav poseben dan. Prvi dve šolski uri sta jih obiskali knjižničarki Urša in Maja, pridružil pa se jima je tudi knjižničar Anton, ki je njihov tako rekoč »domači knjižničar«.

Knjižničarka Urša je prvošolčkom slikovito predstavila pravljico angleške pisateljice Becky Bloom z naslovom Tiho, tukaj beremo! Otroci so bili navdušeni nad pripovedovanjem zelo smešne zgodbe o živalih, ki so brale, s tem pa navdušile tudi volka, da je pričel hoditi v šolo in knjižnico.

Mladi bralci so prejeli v dar knjigo Društva Bralna značka avtorja Miroslava Košute z naslovom Ponikalnice.

Ob koncu našega srečanja so otroci tudi ilustrirali pravljične junake omenjene pravljice. Njihove risbice bo knjižničar Anton razstavil v knjižnici.

Otroci so bili našega obiska in tudi podarjenih knjig zelo veseli.

Knjižničarji OŠ Loka Črnomelj