12. aprila 2022 smo na OŠ Loka gostili pisateljico, pripovedovalko ljudskih pravljic, go. Ireno Cerar.

Ob uvodni predstavitvi povezovalk programa – petošolk Karle Schweiger in Eve Ačko – nas je navdušil tudi »vzklik« četrtošolcev, ki so se vsak s svojo veliko črko združili v eno poved: »Mi beremo!«

Naše »Čebelice« iz Otroškega pevskega zbora, pod mentorstvom učiteljice Anice Butala, so »zabrenčale« pesmici Računstvo in Modrijani.

Osrednji del predstave pa je »pripadal« gostji, ki je s svojo hudomušnostjo in dinamiko pripovedovala zgodbice, katere so »značkarji« od 1. do 5. razreda vneto poslušali in pri tem aktivno sodelovali.

Na koncu je sledila podelitev priznanj in map pridnim mladim bralcem, teh je bilo kar 263. Gostji je pri podelitvi pridno »asistirala« petošolka Lara Pezdirc.

Gospa Irena nam je prišepnila, da se rada vrača v našo Belo krajino, zato ji je bilo všeč, ko so jo naša dekleta povabila, naj se še kdaj oglasi.

Po prireditvi pa so učenci novinarskega krožka – Anja Tomanič, Iva Kapele in Lev Kavčič – intervjuvali go. Ireno v šolski knjižnici.

Čestitke vsem vztrajnim bralcem in zahvala mentorjem in staršem, da jih pri tem spodbujate.

Knjižničarji OŠ Loka