Petošolka Marjeta Absec je bila v maju 2022 izžrebana pri bralnem projektu »Moja najljubša knjiga meseca«. Učenki Stella Brčina in Nina Grobovšek, ravno tako petošolki, sta iz »čarobne škatle« potegnili Marjetin listič, kjer je bilo napisano, da so ji bile najljubše Pohorske bajke, katere je v knjigi zbral pisatelj Jože Tomažič. Marjeta pravi, da je sploh niso motile dolge zgodbe, saj so bile zanimive za branje.

Čestitamo Marjeti za vztrajno branje. »Prislužila« si je simbolično knjižno nagrado in veliko čokolado.

Knjižničarji spodbujamo vse mlade bralce, ki radi berete, da glasujete za svojo »naj knjigo meseca« v naših šolskih knjižnicah, tako na podružničnih šolah Adlešiči in Griblje kot tudi v PH Stratus, kjer »domujete« učenci 1. triade.

Knjižničarji OŠ Loka Črnomelj