Skoči na glavno vsebino

<![CDATA[V sredo, 7. 10. 2015, smo se devetošolci odpravili na tehniški dan na srednjo kmetijsko šolo Grm v Novem mestu. Tam so nam najprej predstavili posamezne programe šolanja in osnove zdrave prehrane. Nato smo se razdelili v skupine in odšli v učilnice, ki so bile pripravljene za skupinsko delo.

 

Na izbiro smo imeli naslednje delavnice: Zdravi namazi, Uporaba zelišč v kozmetiki, Opazovanje mikroorganizmov v aktivnem blatu, Zelišča kot okras, Čebele in čebelji izdelki. Delo v posameznih skupinah je trajalo uro in pol, nato pa smo si ogledali posestvo šole. Posebno zanimiv je bil njihov hlev, kjer smo lahko božali konje. Čebelnjak kmetijske šole Grm je eden najlepših v Beli krajini in na Dolenjskem.

 

Kljub deževnemu vremenu smo preživeli zanimiv dan.

 

Nika Janjič, 9. a

 

 

 ]]>

Dostopnost