Skoči na glavno vsebino

<![CDATA[Ob sedmih zjutraj so nas učitelji zbudili za jutranjo telovadbo. Po zajtrku smo se spet odpravili v Piran in tam videli cerkev sv. Jurija, Tartinijev trg, rt Madona in druge zgodovinske znamenitosti.

Popoldne, po kosilu, smo se učili o sredozemskem rastju. Spoznali smo lovor, oljko, kanelo in druge rastline, ki rastejo samo v Sredozemlju. Poskusili smo tudi oljčno olje na kruhu in olive. Ogledali smo si klife in se pogovarjali o tem, kako nastanejo. Pred večerjo nam je učitelj predaval o ribištvu. Spoznali smo nekatere vrste rib, ki prebivajo na območju slovenske obale.

Po večerji smo se skupine pomerile v zabavnem kvizu. Nekatera vprašanja so bila povezana z učno snovjo, nekatera pa so bila logična.

Vid Kavčič, Jernej Rom, Nejc Šolar in Admir Nasić

]]>

Dostopnost