Skoči na glavno vsebino

<![CDATA[Moja najljubša knjiga so Pohorske pravljice. V knjigi najdemo veliko zanimivih pravljic. Zbral jih je Jože Tomažič. Pravljice so zabavne, srhljive, zanimive, lovske, žalostne.

Zelo zanimiva je Hudiček v steklenici. Govori o vražičku, ki je moral prinesti dušo v pekel. Delal je kot hlapec, a zvita kočarka ga je zaprla v steklenico. Rešil ga je čevljar, ki mu je v zameno dal čarobno zdravilo. Z njim je naredil veliko dobrega. Hudiček je na koncu sam spet pristal v peklu. Čevljar je imel veliko zemlje in je srečno živel do konca svojih dni.

Ta knjiga je zanimiva, zato jo priporočam tudi drugim, da si jo preberejo.

                                                                                                                                                     Barbara Absec, 6. b]]>

Dostopnost