Skoči na glavno vsebino

<![CDATA[V petek, 7. 4. 2017, smo se z učenci konstruktorji odpravili na regijsko tekmovanje iz konstruktorstva, ki je potekalo na osnovni šoli Ferda Vesela Šentvid pri Stični. Po pripravljeni dobrodošlici in krajšem programu so učenci odšli v svoje delavnice, kjer jim je bil predstavljen izdelek, nato pa so morali v uri in pol  z vso natančnostjo izdelati izdelek  ter izpolniti tehnološki list in delavniško risbo. Učenci naše šole so sodelovali na naslednjih delavnicah:

Maja Kočevar in Nina Cajnar – izdelava izdelka iz papirja (košarica za velikonočna jajce)

Pavla Selakovič in Tea Vrlinič – izdelava izdelka iz umetnih mas (stojalo za velikonočno jajce)

Ema Lozar in Ines Plut – izdelava izdelka iz kovine (stojalo za viličaste in obročne ključe)

Matej Vrtin in Gašper Plut – izdelava izdelka iz lesa (zajec za sezuvanje  čevljev)

Učenci so izdelali kakovostne in estetsko dovršene izdelke, vendar se niso uspeli uvrstiti na državno tekmovanje. Velikokrat je bolj pomembno sodelovati kot pa zmagati – le tako si pridobiš še več izkušenj in večji spekter znanja.

Mentor:  Anja Golobič

]]>

Dostopnost