Skoči na glavno vsebino

<![CDATA[V torek, 18. 4. 2017, smo se učenki 9. razreda Ana Miketič in Lara Žohar ter njuna mentorica Špela Vraničar odpravili na tridnevno mednarodno kiparsko kolonijo v Ernestinovo blizu Osijeka.

Ta kolonija ponuja več različnih delavnic, med katerimi si je Ana izbrala slikarsko (v tehniki akril) in Lara oblikovno (ustvarjali so iz slame). Njuno delo je potekalo pod mentorstvom akademskega slikarja in kiparja. Na koloniji pa nismo samo ustvarjali, ampak smo si kljub slabemu vremenu ogledali še večji mesti v okolici, Đakovo in Osijek, kjer smo videli katedrali, se peljali s tramvajem in si privoščili sladoled. Veliko smo se družili z ostalimi tujimi udeleženci na koloniji iz Novega mesta, Srbije in BIH, domačini pa so skrbeli za naše dobro počutje. Na zaprtju kolonije smo videli razstavo nastalih izdelkov in bili navdušeni nad senčnim gledališčem, filmi in plesno točko. Imele smo se lepo, pridobile nove izkušnje, a vseeno smo bile vesele hišnika, ki nas je v družbi dveh učiteljic odpeljal domov.

Špela Vraničar

]]>

Dostopnost