<![CDATA[a) MATEMATIKA
22. 4. 2017 je na OŠ Stara Cerkev potekalo državno tekmovanje osnovnošolcev v znanju matematike za Vegovo priznanje.

Iz naše šole so se na državno tekmovanje uvrstili naslednji učenci:

Lea Vrtin, 5. r. Franci Mravinec
Živa Barič, 5. r. Franci Mravinec
Gal Stopar, 6. r. Anja Golobič
Egidij Grahek, 7. r. Jolanda Gerbec Kure
Vid Kavčič, 8. r. Darinka Rogina
Maja Suhorepec, 8. r. Darinka Rogina
Nika Vidmar, 8. r. Darinka Rogina
Gašper Kostelec, 9. r. Darinka Rogina

Naši učenci so bili zelo uspešni, saj so vsi osvojili srebrno priznanje.
Poseben uspeh je dosegel učenec Vid Kavčič iz 8. razreda, ki je dosegel prav vse točke, prejel zlato Vegovo priznanje in pristal na prvem mestu v državi.

b) FIZIKA
Marija Absec, učenka 9. razreda, in Vid Kavčič, učenec 8. razreda sta, vsak od njiju, na področnem tekmovanju iz fizike osvojila 3. mesto in bila izbrana na državno tekmovanje iz fizike.
Državno tekmovanje iz fizike je potekalo 8. aprila 2017 na Pedagoški fakulteti v Ljubljani. Na njem sta tekmovala učenca:

Marija Absec, 9.r. Jožica Kuzma
Vid Kavčič, 8.r. Jožica Kuzma

Na državnem nivoju je Marija Absec osvojila srebrno, Vid Kavčič pa zlato Stefanovo priznanje in 3. nagrado v državi.

c) RAZVEDRILNA MATEMATIKA
Državno tekmovanje iz razvedrilne matematike je potekalo 26. 11. 2016 na OŠ Brusnice. Iz naše šole sta se ga udeležila:

Pika Štefanič, 9. r Katarina Pavlakovič
Vid Kavčič, 8. r Katarina Pavlakovič

Na državnem tekmovanju je učenka Pika Štefanič osvojila srebrno priznanje, Vid Kavčič pa je osvojil zlato priznanje in odlično 3. mesto v državi.

č) LOGIKA
Državno tekmovanje iz logike je potekalo 22. 10. 2016 na OŠ Škocjan. Iz naše šole so se udeležili:

Špela Šterk, 7. r Anja Golobič
Vid Kavčič, 8. r Anja Golobič
Alja Barič, 9. r Anja Golobič
Rebeka Tomc, 9. r Anja Golobič
Marija Absec, 9. r Anja Golobič

Na državnem tekmovanju je učenka Alja Barič osvojila srebrno priznanje.

Učenec Vid Kavčič je bil skupaj s svojimi mentoricami D. Rogina, J. Kuzma in K. Pavlakovič ter starši povabljen na slavnostno podelitev nagrad najuspešnejšim tekmovalcem na področju matematike, fizike in razvedrilne matematike. Prireditev je bila v soboto, 13. maja 2017 ob 17 h v Unionski dvorani v Ljubljani. Med govorci je bila zanimiva gostja, leta 1978 tudi sama prva na državnem tekmovanju iz matematike, gospa dr. Mirjam Cvetič z Univerze v Pensilvaniji, ki se danes v ZDA znanstveno ukvarja s pomembnimi vprašanji teoretične fizike. Tekmovalce je s svojim obiskom in vzpodbudnimi besedami počastila tudi ministrica za izobraževanje, znanost in šport gospa dr. Maja Makovec Brenčič.

Vsem učencem čestitamo, še posebej pa prejemniku zlatih priznanj – Vidu Kavčiču.

Vodja aktiva matematikov, Anja Golobič