Skoči na glavno vsebino

<![CDATA[

V petek, 13. 10. 2017, smo se učenci 3. razreda matične šole in obeh podružnic odpravili v Griblje. Tam smo si ogledali kar tri kmetije, in sicer kmetijo Totter, Štrucelj in Brodarič.
Na kmetiji Totter smo videli veliko živali, kot so krave, prašiči, ovce in kokoši. Tam smo se tudi posladkali s skutnim pecivom, sokom in z jogurtom. Nadaljevali smo z ogledom kmetije Štrucelj, kjer smo videli velik hlev, ki je bil poln krav in teličkov. Štrucljevi so nas presenetili z okusnim jogurtom, toplim mlekom in ocvrtimi miškami. Po ogledu obeh kmetij smo se peš odpravili do šole v Gribljah. Na šolskem igrišču smo malicali in se igrali z žogo. Nato smo se odpravili še do zadnje kmetije. To je bila kmetija Brodarič. Prijazno so nas sprejeli in nam pokazali različna žita (ajdo, proso, oves, piro, pšenico …). Ogledali smo si tudi mlin na mlinske kamne za mletje različnih žit in bili tudi sami mlinarji. Gospodinja nam je postregla s pirinimi piškoti in koruzno pogačo.
Tretješolci smo preživeli lep petek na kmetijah v Gribljah. Vsem se zahvaljujemo za prijazen sprejem.
Zapisala Katja Adlešič, 3. c

]]>

Dostopnost