<![CDATA[V soboto, 21. 10. 2017,  so se mladi planinci PD Črnomelj pridružili društvenemu izletu z namenom obiskati prelaz Vršič, od tam pa »osvojiti« 2332 m visoko Mojstrovko ali pa slavno razgledišče Sleme z vrhom Slemenova špica, 1911 m.

Iz vsega pa ni bilo nič, saj je zaradi dela na vršiški cesti bila le-ta za avtobusni promet zaprta.

Zato smo se odpravili iz Rateč na Peč ali Tromejo, 1508 m, kjer večina še ni bila. Dolgo časa smo hodili ob italijanski meji, na vrhu pa se je odprl razgled na avstrijsko Koroško. Skupaj je bilo 24 otrok in mladine ter 28 ostalih planincev. Vodili so nas štirje vodniki: Sonja, Janez, Robi in Zdravko.

Tokratni izlet je bil nekaj posebnega: namenjen je bil neplanincem, subvencijo je prispevala občina v sklopu meseca preprečevanja odvisnosti, tako da je bila cena za otroke simbolična, le 5 €. Planinstvo je zdrav in primeren način izrabe prostega časa, druženje pa je zabavno in zanimivo.

Zdravko Kunič