Skoči na glavno vsebino

<![CDATA[V četrtek, 16. marca 2018, se je pričel 4. festival KAMIŠIBAJ gledališča v Beli krajini. Letošnji slogan festivala je »Kamišibaj zgodbe v vse tri belokranjske občine«. Festival so organizirali: Knjižnica Črnomelj, KUD Zlata skledica Črnomelj in JSKD OI Črnomelj.  V Otroškem vrtcu Metlika kamišibajkarji nastopili dvakrat, ob 10.00 in 11.00 za otroke vrtca stare od 3 do 6 let. V programu so nastopili učenci, ki v Podružnični šoli Adlešiči obiskujejo krožek kamišibaja pod mentorstvom Darka Kočevarja: Mihaela Bunjevac, Lana Mikložič, Sara Selakovič in Nik Lilek ter mojstri kamišibaja: Tatjana Grabrijan, Enja May Grabrijan, Igor Cvetko in Jelena Sitar.  V popoldanskem času so sledile kamišibaj predstave za otroke in odrasle z uradno otvoritvijo festivala. Festival  sta odprli direktorica Knjižnice Črnomelj Anja Panjan Trgovčić in vodja JSKD, OI Črnomelj Helena Vukšinič v imenu vseh treh organizatorjev, program pa je vodil Jaka Birkelbach. S svojimi izvirnimi kamišibaji so se predstavili gostujoči kamišibajkarji: Jelena Sitar in Igor Cvetko iz Ljubljane, Tatjana Grabrijan iz Novega mesta, Enja May Grabrijan iz okolice Ivančne Gorice ter domačina Breda in naš učitelj Darko Kočevar.

]]>

Dostopnost