Od leta 1967 dalje 2. aprila – na rojstni dan danskega pravljičarja Hansa C. Andersena – praznujemo Mednarodni dan knjig za otroke – s katerim spodbujamo ljubezen do branja in mladinskih knjig. Tudi v Sloveniji ga praznujemo že pol stoletja.

2.aprila imajo torej rojstni dan vse pravljice sveta, vse knjige za otroke, vsi knjižni junaki sveta.

Pisatelji iz vsega sveta vsako leto napišejo nagovor otrokom, v katerem jim sporočajo, zakaj so otroške knjige najboljša stvar na svetu.

Na OŠ Loka se skozi vse šolsko leto trudimo z različnimi dejavnostmi in projekti spodbujati bralno kulturo med mladimi bralci. Nič koliko smo jih že »dali skozi«, čaka jih pa še kar nekaj.

V spodnjih priponkah si lahko preberemo letošnjo poslanico pisatelja, pesnika, esejista, prevajalca ter predsednika Društva Bralne značke Slovenije, g. Marka Kravosa; in pa mednarodni plakat ob 2. aprilu, ki ga je pripravila Kanadska sekcija IBBY.

Imejmo radi knjige, imejmo radi branje knjig in »svet bo lepši in prijaznejši«!

Knjižničarji OŠ Loka

Poslanica predsednica Društva Bralne značke