Skoči na glavno vsebino

Naša šola se je tudi letos s svojimi izdelki pridružila natečaju »Evropa v šoli«. Ustvarjanje je letos potekalo pod sloganom »VZGOJA ZA MIR«. Naši učenci so ustvarili skupno 270 izdelkov z različnih področij, od tega smo jih na šolski ravni izbrali 21 in jih poslali na regijsko stopnjo. Tudi tam je bilo kar nekaj naših učencev uspešnih in so se uvrstili naprej na državno raven, vključno z izdelkom internetnega natečaja.

Na koncu pa nas je razveselil izbor nagrajencev na državni ravni, saj so se učenci OŠ Loka uvrstili v sam vrh. Prejeli so dve prvi nagradi:

  • 1. mesto na likovnem natečaju: Špela Brinc: Ne pustimo, da nasilje otrokom temni misli (mentorica: Špela Vraničar),
  • 1. mesto na literarnem natečaju: Zala Kapele: Oda miru (mentorica: Maja Kunič).
  • Podeljena je bila tudi nagrada za INTERNETNI NATEČAJ  v kategoriji osnovnih šol na državni ravni. Prejel jo je izdelek, ki so ga pod mentorstvom Katarine Pavlakovič ustvarili učenci 9. r. Gal Špec, Enej Grom in Anej Vrbanić. Njihovo spletno stran o otrocih po svetu si lahko ogledate na naslednji povezavi: https://osvzgojazamir08.evropavsoli.si/ .

Iskrene čestitke vsem dobitnikom nagrad in tudi vsem sodelujočim!

Upoštevajmo letošnji slogan VZGOJA ZA MIR in ohranjajmo otroško odraščanje v miru in strpnosti.

Petra Poplašen

Spletna stran na povezavi: https://osvzgojazamir08.evropavsoli.si
Špela Brinc: Ne pustimo, da nasilje otrokom temni misli
Dostopnost