Skoči na glavno vsebino

Učenci 4.–9. razreda, ki obiskujejo krožek Društvo mladi gasilec, so bili letos uspešni na več področjih. Izkoristili so svoje znanje in v torek, 6. junija 2023, učencem prve triade OŠ Mirana Jarca Črnomelj pripravili predstave kamišibaj s skupnim naslovom Pazljivo z ognjem. Njihove zgodbe so avtorske in končni rezultat je bil plod ustvarjanja pri več predmetih in z več šolskimi mentorji. Tako so mladi gasilci v okviru nacionalnega projekta TVU (Tedni vseživljenjskega učenja) mlajše učence s sosednje šole podučili o pazljivem ravnanju z ognjem. Učenci so po predstavitvi lepo sodelovali tudi v vodenem pogovoru, v katerem so skupaj z mentorico Sonjo Malnarič povzeli nauke predstavljenih zgodb.

Osnovni šoli Mirana Jarca Črnomelj se zahvaljujemo za gostoljubje, vsem učencem pa svetujemo veliko previdnosti pri ravnanju z ognjem.

Petra Poplašen

Dostopnost