V torek, 18. 10. 2023, je v Kulturnem domu v Črnomlju potekalo odprtje razstave 42. slikarskega extempora mladih likovnikov Bele krajine. Tema ustvarjanja je bila Črnomelj – mesto spominov.

Razstavili so dela 54 udeležencev, ki so prihajali z vseh belokranjskih osnovnih šol, dveh srednjih šol in VDC-ja. Motivi so bili pestri in vsak mladi ustvarjalec je temo interpretiral po svoje.

Našo šolo so zastopali Laura Recer, Katja Franko, Tamara Miketič, Zara Štefanič, Saša Kapš in Martin Papež. Nadvse zanimivo je videti svoj izdelek na tako veliki razstavi, ki bo krožila po sodelujočih šolah in bo večkrat predstavljena ob Letu domovine, ki bo za naš kraj še kako pomembno zaradi 80-letnice zasedanja SNOS-a.

Ustvarjalcem iskreno čestitamo za nastale izdelke.

Mentorica Špela Vraničar