Skoči na glavno vsebino

O podružnici Adlešiči

V šolskem letu 2023/2024 je na šoli 44 učencev. Prvič je šolski prag prestopilo 15 prvošolcev.

Pouk poteka za 1. razred samostojno, za 2. in 3. razred ter 4. in 5. razred pa kombinirano.Učence 1. razreda poučujeta Tadeja Kuzma in Eva Pezdirec, učence 2. in 3. razreda poučuje Katarina Simčič, učence 4. in 5. razreda pa Ana Kump.

Preberite več …

Dogodki

DELAVNICE MEDIACIJE IN NENASILJA 1. TRIADO

DELAVNICE MEDIACIJE IN NENASILJA 1. TRIADO

V ponedeljek, 22. 4. 2024, smo imeli kulturni dan na temo mediacije in nenasilja. Dan smo začeli z različnimi socialnimi igrami, s katerimi smo se spoznavali in krepili medsebojne odnose. Ob zgodbi Govorice – kako rešujemo spore? smo najprej spoznali, kaj...

Jurjevo v Adlešičih

Jurjevo v Adlešičih

Prošel je prošel, pisani vuzem … V sredo, 23. 4. 2024, smo učenci Podružnične šole Adlešiči ohranjali ljudski običaj jurjevo. Izdelali smo zelenega Jurija ter ga vodili po vasi Adlešiči. Z njim smo klicali pomlad ter dobro letino. Krajani so nas veseli sprejeli in...

2 zlati državni priznanji na tekmovanju Strogo zaupno, PŠ Adlešiči

2 zlati državni priznanji na tekmovanju Strogo zaupno, PŠ Adlešiči

V marcu je na Podružnični šoli Adlešiči potekalo šolsko tekmovanje Strogo zaupno. Udeležilo se ga je 27 učencev od 1. do 5. razreda. Učenci so dosegli naslednje rezultate: 1. razred: – Bronasto priznanje so prejeli: Jaka Jakša, Timotej Atanasov in Dea Zala Živanovič....

Spomladanska delovna akcija na PŠ Adlešiči

Spomladanska delovna akcija na PŠ Adlešiči

V ponedeljek, 15. 4. 2024, smo imeli na Podružnični šoli Adlešiči delovno akcijo. Uredili smo šolski vrt, cvetlične gredice in okolico šole. Očetje so pripravili klopi v Domu krajanov za sobotno prireditev. Staršem se najlepše zahvaljujemo za vso pomoč. Učiteljice PŠ...

NASTOP NA PRIREDITVI OB KRAJEVNEM PRAZNIKU V ADLEŠIČIH

NASTOP NA PRIREDITVI OB KRAJEVNEM PRAZNIKU V ADLEŠIČIH

V soboto, 23. marca 2024, so učenci PŠ Adlešiči nastopili na prireditvi ob krajevnem prazniku v Adlešičih. Predstavili so se s folklorno točko, pevskim zborom, deklamacijami in igranjem na instrumente. Ker se je letošnje šolsko leto v folklorno dejavnost vključilo...

Teden poezije 2024 na OŠ Loka Črnomelj

Teden poezije 2024 na OŠ Loka Črnomelj

V preteklem tednu je na naši šoli potekal Teden poezije, na predmetni stopnji smo ga obarvali tematsko. V ponedeljek smo spoznavali poezijo Srečka Kosovela, saj je bila ravno na ta dan 120-letnica njegovega rojstva. Učenci z mentorico Špelo Vraničar so tudi ustvarjali...

TEHNIŠKI DAN – KUBO ROBOTIKA V 1. RAZREDU

TEHNIŠKI DAN – KUBO ROBOTIKA V 1. RAZREDU

V torek, 5. 3. 2024, smo imeli prvošolci tehniški dan z naslovom Kubo robotika, na katerem so sodelovali vsi trije oddelki z matične šole, prav tako pa so se nam pridružili učenci 1. razreda s podružničnih šol Adlešiči in Griblje. Tehniški dan so izvedli predstavniki...

Obisk četrtošolcev pri županu

Obisk četrtošolcev pri županu

V torek, 5. 3. 2024, smo bili učenci 4. razreda povabljeni na obisk k županu. Predstavil nam je svoje delo, razkazal občino ter odgovoril na vprašanja učencev. Nekaj utrinkov si lahko ogledate na fotografijah. [ngg src="galleries" ids="1098" display="basic_thumbnail"...

Hitri kontakt

OŠ Loka Črnomelj
Kidričeva 18
8340 Črnomelj
T: (07) 35 69 230
E: info@os-loka-crnomelj.si

Poslovna hiša Stratus
1. triada
T: 040 763 860

Dosežki učencev
Šolski kažipot
Zeleni Jurij
Svetovalna služba

Skupaj za prijaznejši internet

Dostopnost