Skoči na glavno vsebino

<![CDATA[

Učenci OŠ Loka Črnomelj so se udeležili posamičnega državnega prvenstva v atletiki v Kopru, 8. 6. 2016. Tekmovali so v različnih panogah in sicer skoku v daljino, metanju vortexa in štafeta 4×100 m.

Tina Mržljak je z dobrim metom vortexa z daljavo 60,82 m dosegla odlično 3. mesto v državi, kar je lep uspeh. Jan Strmec je v skoku v daljino z odličnim skokom 6,05 m  dosegel 4. mesto v državi.           Čeprav je skočil enako kot tretje-uvrščeni, so se mu stopničke zaradi slabšega drugega skoka izmuznile. Prvenstva se je udeležila tudi moška štafeta na 4×100 m (Jan Strmec, Luka Vučič, Tadej Brodarič in Erik Šterk). Z odličnim tekom v svoji skupini in zmago s časom 48,54s so se na koncu uvrstili na 11. mesto, kar je lep uspeh za to disciplino glede na to, da je to specifična atletska disciplina.

Vsi tekmovalci obiskujejo 9. razred, zato je to bilo njihovo zadnje in obenem eno izmed najboljših tekmovanj.

Na koncu še iskrene čestitke vsem tekmovalcem in mentorjem.

 

                                                                                                                                                             Tina Mržljak

]]>

Dostopnost