Skoči na glavno vsebino

<![CDATA[V torek, 20. 12. 2016, je v telovadnici SŠ Črnomelj potekalo področno tekmovanje v košarki za starejše deklice. Poleg OŠ Loka Črnomelj, ki je tekmovanje tudi organizirala, so nastopile še OŠ Grm, OŠ Drska in OŠ Vavta vas.Vse ekipe so se pomerile druga z drugo.  Ekipe so nihale v igri, tako da so imeli tudi favoriti nekaj dela z (na papirju) slabše uvrščenimi ekipami. Pričakovano je turnir osvojila OŠ Grm. Naše deklice, ki so svojo formo stopnjevale in igrale vse boljše, so osvojile končno četrto mesto z nesrečnim porazom v zadnji sekundi tekme. Najboljša strelka tekmovanja je bila Sara Burgar z OŠ Vavta vas; skupno je dosegla 48 točk.

Ekipa starejših deklic OŠ Loka je tako tekmovanje končala, saj se naprej uvrstijo tri najboljše. Našo šolo so zastopale: Teja Rožman, Eva Gorše, Klara Jakša, Žana Jakša, Pia Šterk, Asia Prijanovič, Špela Šterk, Sara Absec, Helnaida Džehverović, Nika Vidmar, Ana Miketič, Nika Cvitkovič in Nastja Rožman. Vsem deklicam čestitam za borbenost!

Mentor krožka, David Štefanič

Rezultati tekem:

OŠ Grm – OŠ Loka Črnomelj 44:19

OŠ Vavta vas – OŠ Drska 25:15

OŠ Grm – OŠ Drska 26:23

OŠ Vavta vas – OŠ Loka Črnomelj 23:16

OŠ Drska – OŠ Loka Črnomelj 21:19

OŠ Grm – OŠ Vavta vas 45:21

Končni vrsti red:

1. OŠ Grm

2. OŠ Vavta vas

3. OŠ Drska

4. OŠ Loka Črnomelj

 

Intervju s Saro Burgar

 

  1. Dala si 48 točk, ali si pričakovala, da jih boš toliko zadela?

“Nisem pričakovala takega števila, saj so bile nasprotnice težke. In ja, število je prišlo in koši so bili.”

  1. Koliko časa že treniraš, in za kateri klub?

“Treniram že peto leto in sicer za Ženski košarkarski klub Krka.”

  1. Si zadovoljna z uvrstitvijo ekipe?

“Ja, tega nismo pričakovale.”

  1. Kako daleč misliš, da boste prišle v državnem tekmovanju?

“Glede na to, da smo zelo majhna šola in nimamo toliko igralk, ki bi trenirale in imele toliko napredka, smo se že sedaj visoko uvrstili”.

Novinarski krožek

Foto: Katarina Horvat in Valentina Šuštarič

]]>

Dostopnost