Skoči na glavno vsebino

<![CDATA[V sredo, 5. 4. 2017, je v dvorani SŠ Črnomelj potekal četrtfinale skupine 4 v košarki za mlajše deklice med ekipami OŠ Hudinja, OŠ Trbovlje in OŠ Loka Črnomelj.

Najprej je sledil kulturni program. Na igrišču je vse lepo pozdravila povezovalka srečanja, učenka Ines Plut. Ekipe deklic so se preoblekle v tekmovalne drese, sledila je predstavitev ekip ob zvokih koračnice, državna in šolska himna v izvedbi MPZ OŠ Loka Črnomelj in nagovor ravnateljice. Zatem sta nastopili plesni skupini 3. b in 5. razreda. Plesni nastopi so bili tudi pred drugo oziroma tretjo tekmo.

Tekmovanje je odprla tekma med domačo ekipo in gostjami iz OŠ Hudinja. Po boljši prvi tretjini so domačinke izgubile pobudo in tekmo zaključile z rezultatom 27 proti 39.
Druga tekma je bila med ekipama OŠ Hudinja in OŠ Trbovlje. Trboveljčanke niso imele pretežkega dela in suvereno zmagale z rezultatom 29 proti 53.

Pred zadnjo tekmo ni bilo tako rekoč še nič odločeno, saj bi se domačinke z zmago nad ekipo OŠ Trbovlje lahko zavihtele na prvo mesto skupine. Po prvi tretjini je bil rezultat dokaj izenačen (7 proti 11 za OŠ Trbovlje), vendar pa gostje v nadaljevanju niso dovolile presenečenja. Zmagale so z rezultatom 58 proti 30 in zasluženo osvojile prvo mesto skupine ter s tem uvrstitev v polfinale.

Najboljša strelka četrtfinala skupine 4 je postala učenka OŠ Trbovlje, Maša Holešek – skupno je dosegla 46 točk. Plakete in sladko presenečenje je podelila gospa Vraničar, ravnateljica OŠ Loka Črnomelj. Pravico na igrišču je delil sodnik Radelja.

 

Izidi tekem

Zaporedna tekma Končni izid; po tretjinah
1. tekma (OŠ Loka – OŠ Hudinja)   27 : 39  (21 : 14; 1 : 6; 5 : 19)
2. tekma (OŠ Hudinja – OŠ Trbovlje)   29 : 53  (12 : 16; 4 : 19; 13 : 18)
3. tekma (OŠ Loka – OŠ Trbovlje)   30 : 58 (7 : 11; 6 : 33; 17 : 4)

 

Ekipa Točke Razlika v koših
OŠ Loka Črnomelj 0 -40 (57 : 97)
OŠ Hudinja 2  +8 (68 : 60)
OŠ Trbovlje 4    +52 (111 : 59)

 

Končni vrstni red ekip:

1.* OŠ Trbovlje
2. OŠ Hudinja, Celje
3. OŠ Loka Črnomelj

 

*Udeleženka polfinala

 

Najboljše strelke:

  1. Maša Holešek, OŠ Trbovlje (46)
  2. Tisa Dolinšek, OŠ Hudinja (39)
  3. Semra Huremkić, OŠ Trbovlje (23)

 

Letošnjo ekipo Oš Loka Črnomelj so zastopale:

Sara Absec, Ema Absec, Ema Šikonja, Teja Rožman, Eva Gorše, Klara Jakša, Žana Jakša, Špela Šterk, Pia Šterk, Asia Prijanovič, Katarina Šolar, Helnaida Džehverović, Živa Mavsar in Jana Majerle.

 

David Štefanič, mentor krožka košarke

]]>

Dostopnost