Skoči na glavno vsebino

<![CDATA[V torek, 24. 10. 2017 smo mlajši in starejši učenci, ki obiskujemo interesno dejavnost DMG (društvo mladi gasilec) obiskali Prostovoljno gasilsko društvo Črnomelj. V gasilskem domu sta nas pričakala Urška Švajger in Andrej  Mežnar, ki sta nam predstavila PGD Črnomelj. Andrej nam je, v popolnoma novi dvorani, preko računalniške predstavitve opisal gasilsko organiziranost v Beli krajini in v PGD Črnomelj.  Urška, članica operativne enote PGD Črnomelj (kar je za dekleta prava redkost), nam je predstavila zaščitno gasilsko osebno opremo, ki je izrednega pomena pri gasilskih intervencijah. Razkazala sta nam še gasilski vozni park. Najbolj pa smo bili veseli, ko sta nas v košari gasilske avtolestve dvigala visoko nad gasilski dom. Vozilo je namenjeno reševanju iz višin in globin, gašenju in reševanju ob prometnih nesrečah. Vsi učenci z mentoricama Ano Janjac in Sonjo Malnarič se zahvaljujemo PGD Črnomelj za predstavitev. Želimo si še veliko podobnih obiskov.

 ]]>

Dostopnost