Skoči na glavno vsebino

<![CDATA[

V petek, 17.11.2017, smo z učenci 8.razreda imeli tehniški dan. Po tradicionalnem slovenskem zajtrku, ki nas je pričakal v jedilnici naše šole, smo se ob 6.30 odpravili proti Krškemu, kjer so nam v GEN- Svet energije prijazno predstavili nekaj vrst energije, ki jo pridobivamo na različne načine. Del časa so tudi namenili predstavitvi jedrske elektrarne, torej kako deluje – učenci so lahko delali tudi na simulacijah, kaj planirajo za naprej in še veliko zanimivih podatkov.  Učencem je bila zelo zanimiva velika dvorana z eksperimenti, predavatelj pa nam je predstavil tudi nekaj Teslinih del. Tam smo tudi malicali in se potem odpravili proti Podčetrtku, natančneje v Olimje na Jelenov greben. Že iz avtobusa smo lahko opazovali jelene, ki so se prosto pasli na grebenu, ko pa smo izstopili iz avtobusa, so nam prišli bližje, da smo jih lahko tudi pobožali. Vendar to ni bila edina zanimiva stvar na Jelenovem grebenu. Poleg jelenov nas je pričakal prijazen predavatelj, ki nas je popeljal v planetarij, kjer smo se udobno namestili in poslušali o okolju v vesolju, kozmologiji, Luni, pokazal nam je tudi nekaj eksperimentov. Tudi kosilo smo imeli v tamkajšnji restavraciji. Okoli pete ure popoldan smo se odpravili proti domu. Za nas je bil to zelo lep, zanimiv tehniški dan.  Vodja tehniškega dne, Anja Golobič
 

]]>

Dostopnost