Skoči na glavno vsebino

<![CDATA[Na Podružnični šoli Adlešiči so učenci 1. razredov imeli 19. 12. 2017 tehnični dan na katerem so spoznavali računalnik. Učiteljica Katarina Pavlakovič jim je najprej povedala o samem računalniku in o napravah, ki jih lahko priključimo na računalnik. Ogledali smo si notranjost računalniške škatle in kako vse naprave povežemo med seboj. Pogovarjali in ogledali smo si tudi različne medije za prenos datotek med računalniki. Sledilo je spoznavanje računalniškega programa Slikar in samostojno ustvarjanje.

Med ustvarjanjem učencev je učiteljica pripravila prenosni računalnik in napravico Makey makey s pomočjo katere so učenci postali pravi robotki. Povezali so se z žičkami in z dotikanjem dlani sošolcev so usmerjali figurico, ki je potovala po labirintu. Za konec smo si ogledali še nekaj poučnih risank Ovce na spletni strani Safe.si in se po ogledu vsake pogovorili o spletnih pasteh, ki lahko prežijo na nas.

Katarina Pavlakovič

]]>

Dostopnost