<![CDATA[V torek, 23. 1. 2018, je v pravljični sobe knjižnice Črnomelj potekala otvoritev druge sezone likovnega natečaja za osnovnošolce in dijake Bele krajine.

Na letošnji natečaj se je prijavilo 12 mladih ustvarjalcev, tričlanska komisija, ki jo sestavljajo akademski slikar Robert Lozar ter profesorici likovne umetnosti Špela Vraničar in Jasmina Strugar, pa je izbrala 7 kandidatov za razstavo, med katerimi je bila tudi osmošolka naše šole, Neli Dražumerič. Njena mentorica je Špela Vraničar.

Razstava njenih del bo v knjižnici na voljo za ogled en mesec.

Po uradnem delu sem Neli zastavila nekaj vprašanj.

Kaj so tvoji navdihi za ustvarjanje?

Od malega že rišem, zaradi tega to počnem še sedaj in bom še naprej, saj uživam v tem.

Poleg šole se ukvarjaš tudi s plesom, hip-hop-om. Ti ostane dovolj časa še za druge dejavnosti? Kaj še rada počneš?

V prostem času najraje plešem, ampak poleg tega se najde še čas za risanje, učenje in pa druženje s prijateljicami.

Kaj je po tvojem mnenju tvoja najboljša stvaritev do sedaj?

Nimam najljubše. Vsaka ima svoje ozadje, zgodbo in navdih.

Katera je tvoja najljubša tehnika?

Vse, ampak najbolj slikanje.

Je slikanje le tvoj hobi ali se z njim nameravaš ukvarjati tudi v prihodnosti?

Trenutno je le moj hobi, za naprej pa se še nisem odločila. Vsekakor pa bo to vedno moj hobi!

Eva Samarin Šterk