Skoči na glavno vsebino

Ob iskanju poti, na kakšen način izvesti Unesco projekt Pošljimo sapico prijateljstva, ki spodbuja medgeneracijske vezi, smo se s prostovoljci pridružili akciji Karitasa, Pismo za lepši dan. Namen akcije je, da posameznik v prazničnem času s svojim pismom starejši osebi pričara lepši dan in ji vlije upanje v boljšo prihodnost. 

S šole smo poslali kar 57 pisem, v katerih so se prostovoljci predstavili, opisali svoj način preživljanja prostega časa, dodali lepe misli in želje ter pismo okrasili. Seveda so pisali čitljivo in dovolj veliko, da ga bodo lahko starejši brez težav prebrali. V vsakem pismu so pripravili tudi majhno presenečenje, in sicer punčko dobrih misli. Kaj jim prinaša, so zapisali v pismo.  

Ob tem pa tudi nismo pozabili na osamljene ljudi v našem okolju, zato so devet pisem dobrih misli napisali članom društva Ozara, enota Črnomelj, ki nimajo svojcev. Tudi zanje so pripravili majhno presenečenje, ki bo krasilo njihovo novoletno jelko.  

Dostopnost