Skoči na glavno vsebino

V petek, 14. 4. 2023, smo se učenci izbirnih predmetov nemščina in turistična vzgoja ter geografskega krožka z mentorji odpravili na ekskurzijo v Celovec. Najprej smo obiskali Slovensko gimnazijo v Celovcu, kjer nas je sprejel nadvse prisrčen gospod Richard Jernej, namestnik ravnateljice šole, ki nam je pokazal, da so na šoli zares veseli vsakega obiska. Spoznali smo avstrijski sistem šolanja in si ogledali nekaj učilnic. Več o Slovenski gimnaziji v Celovcu si lahko preberete na njihovi spletni strani https://www.slog.at/home_sl/. Nato smo se sprehodili po centru Celovca in izvedeli nekaj zgodovinskih podatkov ter kako je Slovenija povezana s Celovcem in avstrijsko Koroško. Nekaj prostega časa smo preživeli v nakupovalnem središču City Arkaden, nato pa smo si ogledali še svetovne znamenitosti v zmanjšanem merilu – park Minimundus. Tam smo lahko po želji preizkusili še 4D kino in si ogledali razstavo o vesolju. Srečno smo se vrnili domov, veseli in navdušeni.

Ekskurzija je ponudila učencem vseh treh področij veliko zanimivih izkušenj, zato upamo, da bomo lahko takšne ekskurzije prirejali tudi v prihodnje.

Petra Poplašen

Dostopnost