Skoči na glavno vsebino

S ponosom sporočamo novico, da je naša šola dobila priznanje za najaktivnejšo šolo na natečaju »Naravne in druge nesreče – Pomoč potrebujemo vsi«, ki ga organizira RS Ministrstvo za obrambo, Uprava za zaščito in reševanje, izpostava Novo mesto.

Ob tem gre zahvala vsem učencem in mentorjem, ki ste sodelovali na šolskem natečaju za Teden požarne varnosti in v projektu Teden požarne preventive, ki smo ga na šoli izvedli v tednu od 20. do 24. februarja letos. V projektnem tednu smo predstavili učencem od 1. do 5. razreda poučne kamišibaj zgodbe na gasilsko tematiko. Zelo pohvalno je, da so učenci zgodbe napisali, ilustrirali in zaigrali ter tako izvedli veliko medpredmetno povezavo učencev kot tudi mentorjev. V tednu požarne preventive so se nam pridružili tudi gasilci PGD Črnomelj in PGD Adlešiči, za kar se jim lepo zahvaljujemo. Hvala tudi vsem mentorjem, ki so z učenci ustvarjali na temo požarne preventive.

 Zbralo se je ogromno likovnih, literarnih in tudi dva filmska prispevka.

Kar nekaj izdelkov se je uvrstilo na državni nivo. Posebna pohvala pa gre učenki Stelli Brčina, ki je z literarnim delom Super junaki resničnega življenja prepričala tudi državno komisijo.

Seznam nagrajencev:

UčenecMentorNaslovZvrstopomba
Erik ŠarićMaja KuničGasilciLiterarno delo 
Stella BrčinaMaja KuničSuper junaki resničnega življenjaLiterarno deloNagrajena tudi na državnem nivoju
Damir Muharemović in Žiga KastrinSonja MalnaričKako je Luka postal mladi gasilecLiterarno delo 
Nina BunjevacSonja Malnarič, Darinka KrušičPomoč potrebujemo vsiLiterarno delo 
Katarina AbsecSonja MalnaričGorečega olja ne gasimo z vodoLiterarno delo 
Sara Starešinič MullerAna Gorše, Damjana VraničarGasilci rešujejoLikovno delo 
Any OstanekŠpela VraničarOgnjena rešitevLikovno delo 
Tamara MiketičŠpela VraničarInvalidi potrebujejo pomočLikovno delo 
Tjaša ButalaŠpela VraničarGasilci držijo v rokah naš svetLikovno delo 
Zala BanovecŠpela VraničarRoka pomočiLikovno delo 
Tia ZelenkovičŠpela VraničarRešitelji v katastrofiLikovno delo 
Katarina AbsecSonja Malnarič, Špela VraničarGorečega olja ne gasimo z vodofilm 
Antonijo Perak, Kristjan Weiss SCENARIJ IN NASTOPAJOČI: Tisa Butala, Dominik Strusa, Tjaša Vrtar, Damir Muharemovič, Žiga Kastrin     Katarina Pavlakovič, Sonja Malnarič, Špela Vraničar, Ana GoršeKako je Luka postal mladi gasilecfilm 

Vsem sodelujočim iskrena hvala in čestitke. In seveda – naslednje leto zopet ustvarjamo, kajne?

                                                                                                              Sonja Malnarič, vodja projekta

Dostopnost