Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 11. maja 2023, se je na OŠ Podzemelj odvijala zaključna regijska prireditev natečaja »Evropa v šoli«, na katerem so naši učenci dosegli izjemen uspeh. Vsaka šola naše regije se je predstavila z eno točko. Šole smo prejele priznanja in darilca za udeležence natečaja, ki so sodelovali na regijskem nivoju.

Naslednji dan, 12. maja 2023, pa je Zveza prijateljev mladine Slovenije za dobitnike nagrad na državnem nivoju organizirala nagradni izlet v Muzej narodne osvoboditve Maribor, kjer so za prijavljene učence pripravili delavnice. S krajšo razpravo so nam prikazali nesmiselnost vojn in kako se s kreativnostjo lotevamo razreševanja problemov, nestrinjanja in sporov.

Belokranjci smo letos z natečaja odnesli največ nagrad, kar je še večja spodbuda za sodelovanje na tem področju tudi vnaprej.

Naj še enkrat spomnimo na tri prva mesta natečaja na državnem nivoju, ki so jih zasedli naši učenci:

  • 1. mesto – literarni natečaj – 3. triada:

ZALA KAPELE: Oda miru, mentorica: Maja Kunič,

  • 1. mesto – likovni natečaj – 3. triada:

ŠPELA BRINC: Ne pustimo, da nasilje otrokom temni misli, mentorica: Špela Vraničar,

  • 1. mesto – internetni natečaj – 3. triada:

GAL ŠPEC, ENEJ GROM in ANEJ VRBANIĆ: Spletna stran o otrocih v svetu, mentorica: Katarina Pavlakovič.

Iskrene čestitke vsem nagrajencem!

Avtorica: Petra Poplašen

Dostopnost