Skoči na glavno vsebino

V petek, 15. 9. 2023, so učenci 9. razreda odšli na strokovno ekskurzijo, da bi spoznavali gorske lepote Slovenije.

Učenci so se zbrali pred šolo ob 6.30 in se za avtobusom odpravili proti Bledu, kjer so si najprej ogledali Blejski grad, nato pa so se s pletnjo odpravili na Blejski otok, kjer so se sprehodili in si privoščili sladoled. Izkoristili smo tudi priložnost, da smo napravili generacijsko sliko. 

Po ogledu otoka smo se odpravili proti Kranjski Gori, naša naslednja destinacija pa je bilo jezero Jasna, kjer smo si privoščili tudi daljši odmor za kosilo in si namočili noge. 

Ko smo se okrepčali, smo se odpeljali še do Planice, kjer smo si ogledali Nordijski center Planica. Nekateri učenci so se odločili, da si gredo tudi s sedežnico ogledat vrh planiške velikanke. Tisti najpogumnejši so se spustili do dna po stopnicah na njenem robu. 

Za zaključek dneva smo si ogledali še Zelence, kjer smo napravili še zadnje fotografije in se opravili nazaj domov v Belo krajino.  

Dostopnost