Skoči na glavno vsebino

V šolskem letu 2023/2024 smo pričeli aktivno sodelovati v projektu Branje brez meja, in sicer s partnersko šolo OŠ Dragojle Jarnević iz Karlovca. Namen projekta je, da učenci spoznavajo hrvaške avtorje, prevedene v slovenski jezik, učenci hrvaške šole pa se spoznavajo s slovenskimi avtorji. V letošnjem šolskem letu bodo učenci 4. in 5. razreda na PŠ Adlešiči pod mentorstvom učiteljice Ane Kump brali delo avtorja Gregorja Viteza, in sicer knjigo z naslovom O zajcu, ki se je rad smejal. Učenci partnerske šole bodo posegli po avtorici Desi Muck, brali bodo gradivo iz zbirke Anica. 

V ponedeljek, 13. 11. 2023, smo se predstavili drug drugemu, in sicer na daljavo. Kljub nekaj tehničnim preprekam smo se na koncu le uspeli pozdraviti, učenci OŠ Dragojle Jarnević so nam predstavili igro Maca Papučarica, učenci PŠ Adlešiči pa so pod mentorstvom Katarine Simčič zaigrali in zapeli folklorne pesmi. V pomladnih dneh pa sledi obisk.

Koordinatorstvo projekta na naši šoli od knjižničarke Urše Prus prevzema učiteljica Ana Kump.

Dostopnost